Jak to działa ? - zakupy w USA

Serwis www.taniestany.com jest przeznaczony dla osób prywatnych chcących dokonywać zakupów w sklepach i na aukcjach w USA...bez przyjezdżania do USA.

W przypadku przesyłek komercyjnych (z firmy w USA do firmy w Polsce) prosimy o kontakt na email info@polamerusa.com

Skrócony opis procesu wysyłki:
- zamówienie przez klienta towaru w sklepie internetowym w USA
- zlecenie wysyłki towaru ze sklepu internetowego do magazynu Polamer Cargo w USA
- wypełnienie zlecenia na wysyłkę powyższego towaru do Polski (system na stronie www.polameronline.com)
- doręczenie towaru do magazynu Polamer Cargo w Des Plaines, IL
- wycena towaru przez pracownika Polamer na bazie wagi i wymiarów (ok. 24 – 48 godzin po otrzymaniu towaru)
- wysłanie do klienta emaila z wyceną kosztów wysyłki towaru do Polski
- płatność online za wysyłkę do Polski przez klienta Polamer
- potwierdzenie płatności, przygotowanie dokumentów oraz wysyłka towaru do Polski
- dostarczenie towaru do oddziału Polamer w Warszawie – procedury celne
- doręczenie towaru do odbiorcy w Polsce

Szczególowy opis procesu wysyłki:
Krok pierwszy to założenie konta na naszej stronie www.polameronline.com (kliknij na “Moje konto”). Jest to bardzo prosta i szybka czynność (wymagamy tylko podstawowych danych klienta). Po rejestracji klient otrzymuje swój numer klienta Polamer ; proszę go zapisać i używać przy dokonywaniu zakupów w internecie. Przykład adresowania paczki podczas kupowania towarów na amerykańskich stronach internetowych:

Polamer - Kowalski 5789 (Kowalski – nazwisko klienta, 5789 to numer klienta nadany przez Polamer)
2190 Oxford Rd,
Des Plaines, IL, 60018

Dodatkowo po każdym zakończonym zakupie prosimy o wystawienie tzw “zlecenia” na Państwa koncie w naszym systemie. W ten sposób wiemy, że mamy się spodziewać przesyłki. W zleceniu prosimy o podanie informacji o nadawcy (np: dane sprzedawcy towaru) oraz rodzaj wysyłki (poczta lotnicza lub morska). Prosimy również o wypełnienie pola “Tracking Number” czyli numeru paczki. Jeśli w zleceniu zostanie wpisany więcej niż jeden numer tracking przesyłki to będzie to oznaczało, że życzą sobie Państwo dokonać konsolidacji kilku przesyłek (kwestia konsolidacji jest wyjaśniona poniżej). Jeśli w zleceniu zostanie wpisany jeden numer tracking to po otrzymaniu przesyłki wyceniamy ją według wagi i wymiarów. Automatycznie generowany email zostaje wysłany do Państwa, aby poinformować, że wycena jest gotowa. Wyceniona kwota do zapłaty jest dostępna na koncie klienta. Tam również znajduje się opcja dokonania płatności (karta kredytowa, PayPal). Po dokonaniu płatności przez klienta wysyłamy przesyłkę do Polski. Przy każdej przesyłce, która została nadana znajduje się numer, dzięki któremu można śledzić aktualny status wysyłki na stronie www.polamerusa.com.

Dodatkowo z konta klienta można wysłać do nas wiadomość lub zapytanie dotyczące procedury wysyłkowej. W przypadku pytań jesteśmy również dostępni pod adresem email: mailorder@polameronline.com

Konsolidacja jest usługą dodatkową, mającą na celu przepakowanie kilku pojedyńczych paczek do jednego opakowania zbiorczego. Zmniejsza to jednostkowe koszty przesyłki. Polamer nie pobiera opłat za magazynowanie Państwa przesyłek do momentu, aż wszystkie przeznaczone do konsolidacji znajdą się w naszym magazynie. Natomiast usługa konsolidacji i przepakowywania jest płatna i wynosi minimum $10.00. W większości przypadków konkretna kwota jest indywidualnie ustalana z klientem na podstawie ilości przesyłek oraz ich konkretnych wymiarów.
W przypadku konsolidacji kilku przesyłek proszę wypisywać zlecenie na wysyłkę do Polski dopiero po otrzymaniu od sprzedawcy numeru tracking na ostatni zakup. Wtedy wszystkie numery tracking możecie Państwo wpisać na jednym zleceniu.

Ważne informacje:
- Jedna z zasad, którą restykcyjnie przestrzegamy jest taka, że otwieramy lub przepakowywujemy przesyłki tylko na polecenie klienta.

- Zwolnione z cła i podatku VAT są paczki o charakterze upominkowym o wartości towarów do 45 Euro (koszty transportu są również wliczane do tej kwoty). Dodatkowy warunek jest taki, że zarówno nadawca jak i odbiorca muszą być osobami prywatnymi - zlecenie w systemie musi być wypisane na imiona i nazwiska zarówno nadawcy jak i odbiorcy (nie na firmy, sklepy, serwisy aukcyjne itp). Przesyłki o wartości towarów do 150 Euro mogą zostać zwolnione z opłaty celnej ale podlegają opłacie podatku VAT w wysokości 23%.

- Przepakowanie zakupów z oryginalnych pudełek sklepowych w opakowania Polamer-u kosztuje jedynie $10.00.

- Do paczek nie można wkładać towarów akcyzowych (alkoholu, papierosów) w ilościach większych niz dopuszczone przez przepisy celne w Polsce (po więcej informacji prosimy o kontakt z agencją celną Polamer - http://www.polamer.pl/agencja-celna-polamer)

Towary zakazane w transporcie morskim oraz lotniczym: poduszki powietrzne, pirotechniczne pasy bezpieczenstwa, bron, amunicja, narkotyki, substancje niebezpieczne, zrace, latwopalne, pirotechniczne oraz niebezpieczne dla ludzi i zwierzat.
Towary dodatkowo zakazane w transporcie lotniczym: baterie litowo-jonowe. Wyrazam zgode na utylizacje paczki oraz pokrycie kosztow zwiazanych z inspekcja, dodatkowym rozladunkiem/zaladunkiem, magazynowaniem oraz utylizacja towarow w przypadku wysylki materialow zakazanych. Klient jest zobowiazany poinformowac pracownika firmy Polamer jesli w jego przesylce znajduja sie wyzej wymienione przedmioty.

UWAGA – serwis Taniestany.com obsługuje tylko klientów dokonujących zakupów internetowych na terenie USA. Przesyłki wysłane do nas z innych krajów mogą zostać zatrzymane do kontroli celnej i nigdy nie trafić do odbiorcy w Polsce.

*Polamer zastrzega sobie prawo do odmowy konsolidacji lub przepakowywania towarów w przypadku przesylek latwo tlukacych sie lub lamliwych. Polamer nie jest odpowiedzialny za ewentulane uszkodzenia powstale podczas konsolidacji lub przepakowywania przesylek. Polamer nie jest odpowiedzialny za wymiane towarów, które zostaly wyslane przez sprzedawce w USA i ich ilosc lub jakosc nie zgadza sie ze specyfikacja towarów przy sprzedazy. Polamer nie pokrywa dodatkowym ubezpieczeniem towarów uzywanych oraz towarów latwo tlukacych sie lub lamliwych. Polamer gwarantuje terminy dostawy tylko w przypadku podania aktualnego telefonu kontaktowego odbiorcy (najlepiej telefonu komórkowego)
-Polamer zastrzega sobie prawo do pobierania oplat za magazynowanie towaru powyzej okresu 2 miesiecy oraz do utylizacji paczek po okresie 12 miesiecy od rozpoczecia ich magazynowania w lokalizacji Polamer Cargo (2190 Oxford Rd, Des Plaines)

Copyright © 2015, Allright reserved. Polamer-USA
website developed by 123PROSite.com | internet marketing by Attract.Click